ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΒΟΡΕΙΕΣ ΣΠΟΡΑΔΕΣ | facebook.com | youtube

Κυριακή 22 Νοεμβρίου 2015

Απόδραση από τον Πτελεό!

ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ - Α.Ο. ΣΚΟΠΕΛΟΥ 2-3
Μεγάλο διπλό, που θα παίξει ρόλο στην ψυχολογία της ομάδας του Α.Ο. Σκοπέλου και στην μετέπειτα πορεία της, θεωρείται η σημερινή νίκη εκτός έδρας με 2-3, με τους ποδοσφαιριστές του Γιάννη Γλύκου να δείχνουν χαρακτήρα και επιστρέφουν αυτή την ώρα στη Σκόπελο με το “ροζ φύλλο”.

Ο αγώνας, στον οποίο ο Πρωτεσίλαος προηγήθηκε νωρίς με 2-0, είχε τα πάντα. Μια κόκκινη στον τερματοφύλακα Ταλαδιανό, ένα πέναλτι που κέρδισε ο Συνοδινός και μετέτρεψε σε γκολ (2-2) ο Χισάι, πολλές χαμένες ευκαιρίες και ένα αυτογκόλ, που έδωσε την νίκη στη Σκόπελο.

Στο 2’ των καθυστερήσεων του α’ ημιχρόνου ο Βαγγέλης Μπακόπουλος έβαλε την ομάδα στο παιχνίδι μειώνοντας σε 2-1.